Nemluvíme o těch dvou moralizujících mentálech, co tu dali odpady, samozřejmě. Citlivý, otevřený, vtipný a jímavý dokument o tom, jak blízko k sobě má "žít" a "toužit". Není to exploatace, protože všichni ví, co dělají a říkají a k těm, co to tak úplně nevědí, se Smržová chová s něhou a pochopením.

Tak to je kafkárna Vozíčkáře je tam nutné složitě přenášet. A školitelka sexuálních asistentek je Služba je to jistě záslužná, ale točit o tak tabuizovaném fenoménu takto koncipovaný dokument, to nevidím jako progresi Neobvyklý dokument, jak svým obsahem, týkající se sexuální asistence, tak některými intimními záběry, které jsou v dokumentu k vidění.

Hlavními postavami, které dokument sleduje jsou 3 pánové, kteří jsou buďto duševně či fyzicky nějakým způsobem indisponováni a proto, je pro ně problém sehnat si partnerku, ale i tak se s tímto problémem rozhodli vypořádat s cílem nalézt něhu a lásku, jako každá jiná bytost na naší planetě. Není to špatné, ale není to víc, než nabízí námět. Nepodívá se to moc pod pokličku, nedostane se to za prezentaci předpokládaných fakt. Rozhodně to dopadlo vkusněji a lépe, než bych čekal, ale výsledek je spíš adekvátní.

Výborný věc, osobně mi vyhovuje, že se nesnaží kutat v příbězích zúčastněných a místo hledaní povrchní hloubky no dobře, je to oximoron, ale víte jak to myslím se snaží hlavně o navození atmosféry pochopení s těma klukama. Ano, mohlo by bejt hodně fajn, kdyby tam bylo víc faktografických věcí, ale to by zas dokument postrádal sílu.

Alespoň že v tady Pilsnu, co vím od mnoha kluků na vozejku, dostanou v bordelu alepoň slevu a nemusí vlakem do Mostu. Paní režisérka zviditelňuje u nás přehlížené téma, ale po filmové stránce mi to prostě nepřišlo žádná sláva. Mladík s Downovým syndromem miluje paní z Mostu, která vypadá jako profesionální podvodnice. Tahle linie je díky viditelně opravdovým emocím nejlepší. Tetraplegik se snadno nedostane ani do tramvaje, takže ho asi nepřekvapí, že vyškolená sexuální asistentka nemá bezbariérový přístup.

Nijak mu nezávidím, ta ženská mi připadala víc mimo, než všichni tři postižení dohromady. Takže klikařem filmu se stává vozíčkář se vzácným genetickým onemocněním, který je schopen si najít prostitutku, která se k němu chová jako k normálnímu platícímu zákazníkovi.

No mně to připadá až moc zsexualizované. Není to tak úplně lidské a emoce téměř žádné. Pořád nadávám, že jsou filmy dokumenty Nicméně autorka zaslouží absolutorium, přestože mé důvody jsou zřejmě více osobní, nežli objektivní. A ono je zase hezký, že si nechali udělat plakát od aktéra Tomáše, tč.

Také mě těší, že osobě s největším handicapem, tedy té nesnesitelné esoterické pizetce, film nevěnoval zase tolik prostoru, aby mi honila žilku na skráni. Jinak obvyklý soc náhled dokument pro lidi, kterým doteď nedocházelo, že i postižení to chtěj taky.

Je to poměrně citlivé, zajímavé, hodně osobní a chvalitebně krátké. A také filmařsky naprosto neinvenční s vizuálem jak z mobilu. Televizní dokument, který by v kinech neměl co dělat, kdyby se alespoň po projekcích nedaly dělat přednášky.

Bejt tetraplegik je životní styl. Tento film spĺňa všetko, čo by správny dokument mal mať a čo by sme od neho mohli žiadať. Objavuje a otvára novú, tabuizovanú tému, ktorá je nielen dráždivo provokatívna, ale aj veľmi aktuálna a zaujímavá, odvážne sa do nej ponára, má k dispozícií zainteresovaných aktérov, ku ktorým sa dostáva do maximálnej blízkosti, ale invázia do intímnej sféry je menežovaná s mimoriadnym citom, spracovaný je s nadhľadom a dostatočným odstupom a forma výsledného diela je príťažlivá, informuje, nenudí a vzhľadom k svojej téme a protagonistom prekvapivo nie je ani ťaživo depresívna či melancholická, ale práve naopak.

Vysoké hodnotenie aj za trojicu hrdinov pre ich odvahu ísť otvorene a s optimizmom proti svojmu osudu aj konvencií tam, kde zdraví, mladí a krásni furt lamentujú, aké majú nešťastie! Solidně zpracovaný dokumentární film o velmi zajímavém tématu s dosti osobním nahlédnutím do života tři hlavních protagonistů.

Rozumím, kam tím autorka mířila, ale přece jen mi z té osobitosti, která leckdy připomínala skoro voyeurismus, bylo trochu trapně a to mě málo co rozhodí , netvrdím ovšem, že je to špatně, na to ať si udělá názor každý divák sám. Co bych už vytkl je fakt, že se problémem jako takovým zabývá spíše jen okrajově, přestože námět má neskutečný potenciál.

V tomto ohledu je opravdu škoda, že se původně jednalo o malý televizní projekt. Po skoro dvouleté zkušenosti práce s postiženými lidmi mohu souhlasit, že většina z nich má stejně jako zbytek populace potřebu určitého fyzického kontaktu a blízkosti s jinými lidmi. Ta se může manifestovat různě - přes tendenci být vám blízko, po objímání či doteky, až po nevhodné sexuální narážky, kdy mě např. Je to ale lidské a musíme chápat, že nižší inteligence z nich nedělá stroje bez fyzických potřeb.

Proto chápu, že byla jen otázka času, než se v rámci lidskoprávního hnutí rozvine i sexuální asistence pro postižené - nakonec je to business jako každý jiný a pokud jsou ochotni si zaplatit často samozřejmě více , tak se najdou i zájemkyně. Co je pro mě trochu zarážející, je nicméně genderový rozměr, kdy se stále mluví jen o mužích najímajících si ženy.

To už je v západních zemích poměrně běžné a akceptovatelné. Ale co postižené ženy? Ty snad nemají žádné potřeby? Nebo co gay muži? Zkrátka to, že muži potřebují hetero sex, se ještě dá společensky diskutovat, ale ženy nebo snad jiné sexuální orientace, to už je jiná otázka. Jasně se nám na tom ukazují omezení současného diskurzu, který přece jenom ještě potřebuje nějakou dobu zrát, aby bylo možné otevřít debatu o tomto problému v celé jeho šíři.

Dokument, aký sa hocikedy nevidí. A nie je to žiadne teoretizovanie alebo hovoriace hlavy, ale skutočný pribeh troch dospelých chlapcov s hendikepom.

Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího.

Režisérka Dagmar Smržová otevírá toto tabuizované téma na příběhu trojice mladíků, kteří se rozhodnou, že se nevzdají své touhy po lásce. Svým filmem demonstruje úskalí, která jim kladou jejich postižení, a dotýká se tak v České republice zatím málo známého tématu sexuální asistence.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zaregistrujte se a získejte následující výhody:. Registrace zdarma Registrace je zcela zdarma. Přidávání do oblíbených Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.

...

Madam hleda prsaté ženy

SEX SEZNAMKA COM NAPRIVÁT

prosinec Nyní přichází dokumentaristka Dagmar Smržová se snímkem Miluj mě, jestli Velmi názorně ukazuje také překážky, které musí handicapovaný muž překonat, když si chce sex koupit. totiž vyškolením odborných asistentek, z jejichž prvních vlaštovek se film Marcel [email protected]Články. květen Miluji sex, tvrdí 85letá prostitutka. Své práce Miluje sex a dělá lidi šťastnými. Když jí v Herečka v erotickém i dokumentárním filmu. Sheila si. prosinec V období Vánoc se milujeme mnohem častěji než v jiných obdobích roku. Tvrdí to Z toho vyplývá, že se lidé sexu věnují nejraději o svátcích a.

Proto chápu, že byla jen otázka času, než se v rámci lidskoprávního hnutí rozvine i sexuální asistence pro postižené - nakonec je to business jako každý jiný a pokud jsou ochotni si zaplatit často samozřejmě více , tak se najdou i zájemkyně. Co je pro mě trochu zarážející, je nicméně genderový rozměr, kdy se stále mluví jen o mužích najímajících si ženy.

To už je v západních zemích poměrně běžné a akceptovatelné. Ale co postižené ženy? Ty snad nemají žádné potřeby?

Nebo co gay muži? Zkrátka to, že muži potřebují hetero sex, se ještě dá společensky diskutovat, ale ženy nebo snad jiné sexuální orientace, to už je jiná otázka. Jasně se nám na tom ukazují omezení současného diskurzu, který přece jenom ještě potřebuje nějakou dobu zrát, aby bylo možné otevřít debatu o tomto problému v celé jeho šíři. Dokument, aký sa hocikedy nevidí. A nie je to žiadne teoretizovanie alebo hovoriace hlavy, ale skutočný pribeh troch dospelých chlapcov s hendikepom. Každý z nich je celkom iný, jeden s downovým syndrómom, druhý so vzácnou genetickou poruchou so zlou prognózou a tretí s ochrnutím po úraze.

Obdivuhodná je ich odvaha ísť so všetkým do filmu, dokonca aj ich matky s tým nemali vážny problém pred kamerou. Druhá strana, teda ich ženy tiež dostali svoj priestor a nastupuje road-movie za sexom. Na tej je, neprekvapivo, najväčšou prekážkou ten šialený ľudský vynález, obyčajné schody. Ako trip dopadne, to nech si každý pozrie sám. Já bych chtěl obě. Ale ne jako prakticky ale teoreticky. Strašně mě to zajímalo, ženský tělo. Žena, která nemá rozvinutou prostitutku, není prostě plnohodnotnou ženou.

Nebojím se říct nahlas, že jsem prostitutka, to je dar, to je poslání. Film o obyčejných a zároveň výjimečných lidech a jejich přirozených touhách a potřebách. Film ukazuje pohled do nové oblasti podnikání, ale podle mě přináší i nové světlo do běžného typu prostituce, která je dosud velmi negativně vnímána ve společnosti. Zajímavé téma, ale zpracování bídné. O sexuální asistenci se toho moc nedozvíme, jen záběr ze školení a to je vše, takže dokument není ani tak o asistenci, jak spíš o touze 3 handicapováných mladících mít sex a jejich cesta za prostitutkami.

A přitom možností, jak dané téma uchopit a zpracovat je spousta. Škoda velkého potencionálu, který klouže jen po povrchu. Čekal jsem seriózní dokument na ono téma A nakonec se ukazuje, že autorka je nejspíš sama se zvláštní úchylkou na nějakým způsobem hendikepované lidi.

Proč jinak by jednoho pronásledovala do sprchy s kamerou natočila, ale díky střihu nepublikovala genitálie a druhého do vany a tentokrát je i publikovala!!! Více to komentovat nebudu Chápu, že tohle je docela pikantní problém, který asi málokdo dokáže vyřešit celibátem.

Nicméně tohle zpracování mi přijde velmi, velmi nešťastné Jedním slovem - zklamání. V titulcích filmu uvedeno: Viděno na festivalu v Pardubicích. Takové české Hasta la vista! Po shlédnutí mne ještě napadlo několik otázek, ale čert je vem. Provozovatel a redakce Reklama a marketing Všeobecné podmínky užívání a ochrana osobních údajů Vývojáři Napište nám. Server hosting zajišťuje VSHosting s. Uživatelská zóna Přihlásit Registrovat Ztracené heslo. Chceš se technologicky podílet na vývoji ČSFD.

Pokud ovládáš PHP, jsi zodpovědný a rád se učíš novým věcem, pak hledáme přímo tebe! Eva Javurková , Jan Čtvrtník. Petr Kubica , Veronika Slámová.

Dokument Dagmar Smržové otevírá tabuizované téma sexuální asistence pro hendikepované a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Všichni chceme milovat a být milováni. Zdraví nebo nemocní, silní nebo slabí Stejně tak Adam a dva Tomášové, hendikepovaní mladíci, jejichž touha po ženské náruči zůstává nenaplněna.

Pak se ale rozhodnou to změnit a vydají se na dobrodružnou cestu za vlastním uspokojením Budeme je litovat nebo jim fandit? Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího. Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího.

Režisérka Dagmar Smržová otevírá toto tabuizované téma na příběhu trojice mladíků, kteří se rozhodnou, že se nevzdají své touhy po lásce. Svým filmem demonstruje úskalí, která jim kladou jejich postižení, a dotýká se tak v České republice zatím málo známého tématu sexuální asistence. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zaregistrujte se a získejte následující výhody:. Registrace zdarma Registrace je zcela zdarma. Přidávání do oblíbených Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených. Účast v soutěžích Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.